Organizovaná scéna

CD

Disdainful - Hated Proud and Disdainful

Disdainful - Hated Proud and Disdainful CD (Bulldog Records 2007)

Toto CD vyšlo minulý rok jako debut kapely u Bulldog Empire Records. Je to vcelku pochopitelné, protože členem Disdainful je i Vlad the Bulldog, jeden z nejznámějších českých skinheadů (Bulldog zine, shop atd.).
Kapela Disdainful hraje klasické oi! středního tempa a na české poměry je nezvyklé, že mají texty v angličtině. To kapelu možná u někoho sráží, ale pokud si pořídíte CD, tak v bookletu najdete všechny texty, vcelku i jednoduché na překlad a u každého songu je i o čem pojednává a co kapelu na tom kterém tématu sere.
Deska má 10 songu včetně intra a jedné předělávky (UT), což není zas tak moc, ale lepší než tam něco cpát na úkor kvality. Všechny vály jsou vcelku vyrovnané, a řekl bych, že se i trochu podobají. CD asi nebudu mít strčené v mechanice každý den, ale je to celkvě fajnová věc a koupi nelituju (cena 250 Kč).
CD je nahráno podle mě vcelku dobře, všechny nástroje jsou ok a angličtina zpěváka Peddyho taky. Booklet s textama a fotkama jsou taky na vysoké úrovni.
Pokuď jste ještě neviděli Disdainful na některém z jejich koncertů, tak tady jsou vály co hrajou a jsou i na desce. Our Justice (o hrozbě pedofilů a podobné pakáži), Pride of Bohemia (pokud mátre rádi svou vlast jste označeni minimálně za blázna), Footbal (totální sranec na opravdové fanoušky, všechno je jen o penězích), Zeros and Heroes, Prague, Warrior, We're Just Skonheads...názvy vypovídají za vše.
U nás moc podobných věcí nevychází (tím nechci Disdainful snižovat) a tak doporučuju všem fanouškům 7/10

            Henksu
Žádné komentáře