Organizovaná scéna

CD

Proti Směru – V každém z nás

Proti Směru – V každém z nás CD  28:56 (Tiger Records 2007)

Na konci minulého roku nám dali opavští chuligáni Proti směru dárek v podobě full-length nahrávky. Po Skins Punks Rebels a splitku s Degradací je tu tedy V každém z nás.

Tuto kapelu ovlivněnou CO snad netřeba představovat, kromě svých CD se objevují i na různých kompilacích, hrají spoustu koncertů a vůbec je to jedna z nejlepších kapel u nás. Mimochodem na tomto CD hostuje stejně jako u Degradace Tommy Heroin a to konkrétně na kytaru a pomáhá se zpěvem. Na tomto CD nehledejte žádný velký posun – myslím posun ve stylu. Posun je to ale veliký v nápadech a celkové vyhranosti kapely. Oproti splitku s Degradací bych řekl, že V každém z nás je o dalších 80% lepší. Texty na CD se nesou v duchu předchozích věcí a jsou opět výborné, i když témata se trošku opakují, ale je to všechno o životě v tom taky dostáváme pořád ty samé kopance. Je tu taky další vál s tématikou CO Krvavá noc. Nejvíc mě asi dostává poslední věc Poslední mohykán, je tu i jeden ska song s příznačným názvem Ska. Celkově to pak je devět válů s délkou necelé půlhodiny. V poslední době se asi naše kapely rozhodli, že „méně je více“ a neobdařují nás moc dlouhými nahrávkamiJ

CD je k dostání za 200 Kč, v bookletu jsou všechny texty a ten se mě líbí asi nejvíc z toho co jsem poslední dobou viděl.

Je to jasná volba, Proti směru se tímto albem jasně zařadili k naší špičce takže neváhejte.

9/10

p.s.: ČS kapely hodnotím trochu jinak

Henksu

Žádné komentáře