Organizovaná scéna

CD

Satanic Surfers – Songs From The Crypt

Satanic Surfers – Songs From The Crypt 32:51 (Bad Taste Records, 1999)

  Víte jak vynikli Satanic Surfers? Ne? To je přece jasné, dva zakládající členy Rodriga a Erika zastihla během jedné prázdninové noci bouřka a blesk vypálil před ně na silnici nápis, který jim přikazoval založit kapelu a dát jí název Satanic Surfers. Uznejte, to se nedá neposlechnout. V roce 1992 po přibrání Frederika A Tomka, dalších vyznavačů různých prkýnek a BMX, se ustálila sestava a borci vydali své první EP Skate To Hell, původně zamýšlené jako demo, ale jak to tak chodí, tak se Erikovi ve snu zjevil sám „Temný lord“ a vnukl mu myšlenku na vydání mini-CD namísto dema. Další věcí mělo být mini-CD Surf On Styx, které ale nikdy nespatřilo světlo světa. V roce 94 vyšlo ještě Keep Out na Burning Fart Records. Toto je historie nahrávek, které jsou důležité pro Songs From The Crypt.
  Začátek devadesátých let byla zlatá éra pro prkýnkáře, vše bylo úzce spojené s undergroudem a punkem a ne jinak tomu bylo i u Satanic Surfers. Ti hráli většinou melodický punk, ale taky to bylo místy pěkně našlapané. Pro to o čem zpívali nemuseli chodit moc daleko, texty se točí kolem skatů, holek a pro změnu surfů

  Na albu Songs From The Crypt najdeme 15 songů, některé z již zmiňovaných mini-CD, některé „nové“. Jak už jsem řekl, nečekejte od toho nějakou nasranost, prostě slunce, surf a kytáry . Pohoda – jediné co mě tady ale nesedí je zpěv. Nějak se ten zpěvákům hlas moc nehodí, a kdyby tohle bylo víc podle mého gusta, tak bych CD fakt žral.

  Zvuk alba je celkem průměrný, u posledních pár valů spíš podprůměrný…tipoval bych to na nějaké rané nahrávky. Zpěv je taky už dost v pozadí. Nic velkého se ale od toho asi čekat nedalo. Ještě názvy některých songů, myslím, že hovoří jasnou řečí: Don’t Know What To Do, Satanic Surfers, Kill My Girlfriend’s Dad a Great Day For Skating.

  Co závěrem? Většina válů by byla celkem fajn, jenom ty věci co jsem zmiňoval. Klasicky booklet obsahuje všechny texty a taky obaly původních nahrávek. CD se dá sehnat na Bad Taste.

5,5/10
Henksu
Poslední komentáře
06.03.2008 21:59:40: Z tvé recenze mám fakt chuť to CD slyšet... smiley Zní to lákavě... He, he... aspoň pro tu představu.....