Organizovaná scéna

KONCERTY

1. a hlavně 14.10.2005 - Slobodná Europa

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - MÍR

   Když jsem četl příspěvek od Henxa o jeho vídeňském výletu, vzpomněl jsem si na svůj menší do Hradiště. Nenajít klub ve velkoměstě- dobře, ale přijet na akci…nebudu předbíhat.:-)

   Byl prosinec roku 2005 a já měl špatnou náladu, kterou mi měla pomoct vylepšit Slobodná Europa v břeclavské Pixle..Zahrála tady tehdy skvěle a já byl spolu se sestřičkou snad jediný, kdo si s nima zpíval. Kytarista tehdy sotva stál a když všem oznámil, že „má malý kokot“, většina střízlivých zapochyboval o dalším pokračování a čekala, kdy sa mu prsty zamotaju do strun..nakonec ale kapelka odehrála parádně, mě vytrhla z debilní depresivní nálady a ještě pohnula s koutkama o kus nahoru. Pokecal jsem potom u pivka s Whiskim, který mi slíbil zahrát v Hradišti, kde měli byt asi za měsíc moju písničku, kterú normálně moc nehrajú – Uličný chodač. Slyšel jsem ju naposled na Třebové 2004. Ještě jsem si kupil jejich tričko, se seznamem koncertů k téhle „tour“.
    Do Hradiště jsem sa tehdy vypravil jenom se sestřičků, říkal jsem si, že všichni už budu na nadraží a jak to bude parádní akce, jak s Whiskim pokecáme, jaké to bude dobré pogo.. Už na nádru mě překvapilo pohled na prázdné nástupiště..sakra,vždyť v Hradišti je akce! Kde jsou všichni? Kašlem na ně a vyrážíme sami. Cesta v pohodě až do Staráku, kde nás vítá dav Baníkovců a těžkooděnci.. Nijak zvlášť dobře jsem sa mezi nima necítil, ale to je jedno, dneska je přece akce! Vyrážíme z nádraží a po cestě snad nikoho nepotkáváme..kdyby sa tady válely kopky slámy jak na Divokém Západě, snad by to nikoho nepřekvapilo. Na jednom sloupku vidíme plakát SLOBODNÁ EUROPA. Lidi o tom teda ví, paráda..jediné, co mě trošku zaráží a dostává euforickou náladu na bod mrazu je drobounký nápis piatok..na tomhle slově není nic až tak děsivého..pokud není zrovna sobota. Sakra. Nic sa nedá dělat, otáčíme zase zpátky do Hodonína. Ženská u okýnka, které jsem sa předtím ptal na první ranní jenom nechápavě kulí oči. Piatok..jdem aspoň sednou s lidma na Šviháčka, který náladu zas pomalu posunuje nahoru. Tak si sedím u švihákovského nefiltrovaného ještě v tričku, na kterém je seznam koncertů aj s datama…Od téhle doby vždycky všecko pozjištovat, nebo zas bude sobota…

Michal (sidoff@seznam.cz)

Žádné komentáře