Organizovaná scéna

KONCERTY

18.11.2007 - Unseen a Rejected youth

18.11.2007 - Praha/Futuru

       V úterý večer sedím u Pc a poslouchám české radio www.radioakropolis.cz , které jsem našel na skanečkovích stránkách (http://skanec.er.cz/). Zrovna probíhá nějaký rozhor a tam se dozvídám že v něděli se koná koncert ve Futuru a vystoupí kapely Unseen a Rejected youth.

Okamžitě píšu Filipovi a domlouváme se jestli nebude lepší jét na ně do Bratislavy, ale to neklaplo. Takže se odjíždí do Prahy. Nakonec se přidává ještě Lenice, Rage a Chuťa. Po příjezdu do hl.města si dáváme sraz na Jamajce ještě s bráchou a s Pepém. Nenechávají nás v tom samotné a posilnění moravským vínem odcházíme do Futura. Hned u šatny se nás snaží předběhnout brněnská číra. Securyťáci vypadájí dost spokojeně, takže jsem kolem nich prošel s plným batohem drinků bez problémů. Scházíme po schodech dolů a potkáváme nějaké známé xichty. Něco z Olomouce, Prahy, Brna. Ještě máme chvilku čas, tak jsem se rozeběhli si za shopingovat do bistra. Opravdu krásné věci. Od bráchy dostávám dárek k vánocům. První kapela je ozvučená a začíná hrát. Jsou to Němčouři Rejected youth parádní punk, řekl bych něco ve stilu Rancid. Lidem se ani moc nechtělo pogovat, asi se chystali na další kapelu. Až ke konci to pár punků rozjelo. Začíná přestávka, tak rychle na drink. Potkávám českého Sida Peťu Hoška z Plexis. Když tak pozoruju lidi zdá se mi že se situace trošku přiostřuje. Vzduchem vane vánek konopí, Pivo se točí o 106 a lidi začínají nějak divočit. Dokonce i holky punkové, kterých tam není vůbec málo jsou tak nějak přitažlivější.

Na podiu přichází hřeb večera Unseen. Rozjíždí to v divokém Bostonském stylu. Nářez jako prase, který nenechává nikoho před podiem stát. Po pár minutách začíná opravdové peklo. Totálně propocené trika. Hardcore-punk jak má být, až mi z foťáku začali vyletovat baterky. Asi v polovině vystoupení se udělal obrovský vír před podiem . Lidi začali pogovat dokolečka. To jsem ještě na živo nikdy nezažil. Opravdu delikátní záležitost. Absolutní paráda. Celou dobu skákali lidi do davu, až se mi z toho páteř obracela. Akorát se mi zdálo, že když hráli poslední songy, tak jich skákalo víc než pogovalo dole pod podiem. Unseen dohráli, stále jsem byl nějaký nevyřáděný i když jsem měl obě trička propocené. Dvě kapelky jsou prostě málo. Ještě jsem se vyfotili s Unseenem a šupali na Jamajku, kde jsem si nechali u známých za barem vínko. Tam jsme skončili turné. Dopili a rozešli se každý do svého squatu. Ještě bych vám chtěl popsat jak okradli bráchu a dvoudení létání po streetswear shopech a jiných putikách, ale to už je jiná pohádka. Dáme sem nějaké odkazy ať se tam můžete taky mrknout.

Abych to nějak uzavřel. Do Neděle jsem si myslel že nejlepší koncert letošního roku byli Deadline a možná ještě velká konkurence Madsin, ale snad něco lepšího než Unseen už jen těžko uslyším. Ale nebudu házet flintu do žita. Vždyť zachvílu máme možnost vidět Perkele. Zaslech jsem, že pořadatelé uvažují o Rancidech, ale to by bylo až za hodně dlouho.

Levák

Žádné komentáře