Organizovaná scéna

KONCERTY

22.2.08 - Zatrest, Degradace

U Tetoura - Zlín-Malenovice

Akci pořádal Kubin, a původně na ní měli být i Zeměžluče, ale onemocněl jim bubeník, takže bohužel. Zeměžluč jsem si chtěl taky poslechnout, přece jenom je to už nějaký ten pátek co jsem je naposledy viděl, když hráli v Kyjově na Jančovce. Ale hlavní star pátečního večera měla být pro naši posádku Aquabell Hooligans Car punk'n'rollová grupa z Chacharstánu Degradace.
Po mírném přejetí odbočky na Malenovice (chtěl jsem se podívat do Zlína:) jsme tedy dorazili na místo ve složení já, Mikeš, Mišák, Durmacicio a Mira z Veselí. U vstupu jsme se dozvěděli, že ty Žluče teda nezahrají a vlezné je proto 60 Kč, což je fajnová cena za jeden z nejlepších koncertů v mém životě...Ale nepředbíhejme...
První na řadě byli olomoučtí Zatrest, kteří byli fakt zatrest. Jako hudba by se ještě dala snést, ale pětiminutové kecy zpěváka v rádoby slovenštině mezi každým songem už fakt ne. Tuhle kapelku jsme tedy "přečkali":) zevlováním u vchodu, popíjením a občasným poslechem.
Kolem desáté konečně měli přijít na řadu Degradace, které jsem naposledy viděl už ani nevím kdy, když tedy nepočítám vystoupení v Rumunsku z kterého si toho moc nepamatuju. V prosinci taky vydali nové album, které je pro mě počinem roku na naší scéně, takže se bylo na co těšit. Už ani nevím čím začali, snad Avenue 77 (určitě jedna z prvních), ale je to vlastně i jedno. Hned od začátku kluci dokazovali, že je jim naše vlast i malá a že by si zasloužili i povšimnutí někde v zahraničí. Prostě rock'n'roll mají v krvi a podle toho to taky vypadalo. Sid si hned na začátku dal na podium židli a když nezpíval tak na ní brnkal na kytaru, Rudee hlavně ke konci si už dělal srandu sám ze sebe, když něco zkazil, bubeník hned po druhém válu zlomil paličky a vůbec nikdo z nich nebyl střízlivý a všechny to bavilo. Na to jaký to byl mini koncert prostě super výkon. Někomu se může zdát to občasné zaškobrtnutí na obtíž, ale mě ne protože to není deska, ale koncert. Vepředu u podia jsme byli v podstatě jenom my společně s Miloťákama a doprovodem Degradačky, ostatní nějak postávali v zadu, nám to ale nevadilo. Nejvíc akční byl v té době Durman, kterého už přešlo zběsilé focení a teď bral Sidneymu mikrofon a v podstatě půlku koncertu odzpíval s ním:) Ostatní se taky samozřejmě přidávali, popěvky jako Baby, baby, Haleluja punk'n'roll a další k tomu přímo vybízejí. Během hoďky a půl stihli všechny svoje pecky z posledních dvou nahrávek a taky něco staršího, Ramones a jejich Pet Cemetery a všechno zakončili The Who...to už byl fakt totální konec, Sid to dohrával v leže s cigárem v hubě a Rudee rozkopával bicí.
Nevím co říct víc, prostě to slovy nejde popsat, je to jenom pocitech jako celá naše scéna. Po skončení je ještě Degradace slyšet z repráků, což je příležitost pro nás, aby jsme si mohli všechno zabékat ještě jednou. Potom následují ještě různé další popěvky a songy jak v klubu tak i po cestě do auta. Potom už jenom zastávka na benzínce, kde po nás obsluha pokukuje jako by neviděla chlapa tři roky:) a cesta domů s výbornýma hláškama, když se Durman a Mikeš probírali.
Jak jsem řekl, byla to nádhera, a nevím, kdy jsem naposledy zažil tak dobrý koncert s českýma kapelama. Degradace je u mě prostě v současné době nejlepší ČS grupa.
Henksu
Poslední komentáře
06.03.2008 21:47:19: Super koncert, ale mělo to jednu muchu musel jsem řídit. Myslím že okr.Hodonín a Ostrava ukazali jak...
04.03.2008 18:46:34: souhlasím!!!a myslím, že česko už konečně našlo svou superstar...a nebyli to rozhodně zatrest...prot...