Organizovaná scéna

KONCERTY

Recenze

Tak  nám zaslal Henksu nějaké to počteníčko - recenze na starší koncíky v roce 07:

16.1.2007 Mad Pigs, Demarche, Casualties (Praha, Futurum)
15.2.2007 – Deadline (Randall club, Blava)

   

  Je škoda to sem nedát, aspoň si připomeneme co se za uplynulý rok přihodilo...
  Pěkné čtení přeji...

  16.1.2007

  Mad Pigs, Demarche, Casualties (Praha, Futurum)


  Tak jak začít? No nespíš závěrem - vůbec jsem si to neužil, zbytek už jen tak na okraj Vstupenka i lístky na bus už byly koupené dopředu, ale nějak to tak přišlo, že sem byl nachcípaný a cítil se fakt bídně. Ráno jsem se ještě rozhodoval jestli jet, ale nakonec jsem si řekl, proč nezkusit nakopat bacila do sedací části jako to svého času dělávali Mach a Šebestová...no hold to jsou větší machři.

  Ráno tedy vyrážím spolu asi z dalšíma 14 lidma z Chupa Chups Punks&Skins Dream Teamu Jižní Morava (uf to bylo těžší než zastavit rusáka v T-34 Panzerfaustem – no dobře zas tak težké to nebylo, ale aspoň tím zdravím Žuroňa :). Tady se ještě musím zmínit o tom že by s náma určitě jel i náš kámoš Dudek – kdyby ovšem neležel šest stop pod zemí…RIP…nezapomene na tebe He, bereme to s přestupem v Brně a do Prahy dorážíme tak, že máme dost času poflakovat se po památkách – nevím čí to byl nápad – jo už vím - a jak by řekla moje oblíbená comicsová hrdinka Karen „I hate you, Milkwoman Dana“ …Pak už s těma co se ještě nerozutekli vyrážíme na Anděla, aby jsme se poohlédli po nějaké té hospodě a taky po Futuru. Najít na Smíchově nějakou zastrčenou knajpu je dost problém, ale tak po pár pokusech skončíme blízko Futura a tady se slézají úplně všichni i ti co přicestovali později. Nějaký maník z klubu nás ujišťuje, že to nezačne dřív než před devátou, ale po příchodu už hraje druhá grupa, takže z Mad Pigs nic nebylo…no to by až tak nevadilo, ale co by vadilo byl počet lidí v klubu…sice se jich pár dovnitř vůbec nedostalo (a o lístky se lidi byli jako slepice o flusanec), ale i tak bylo Futurum hafl přeplněné. V sále se nedalo dýchat, a protlačit se aspoň trochu dopředu už chtělo nějaký ten ostřejší loket.

  Jako druzí hráli Demarche, a ty si po chvilce sledování na místní TV nechávám s klidem taky ujít. Jak to tak bývá, končí Casualties ještě před půlnocí a tak jsem nemusel dlouho čekat i na začátek vystoupení. Celé to kazilo fakt, že před podiem vylezlo několik (dost) pupkáčů na nevím co, snad nějaké předpodium???, takže na kapelu nebylo vidět ani z předních řad. Tam jsem se ovšem ani nepokoušel dostat, v mém stavu bych asi vypotil i to co jsem v životě nevypil. No Casualties hráli tak nějak jak jsme zvyklí, zhruba hodinu a půl - jak jinak než samé vypalovačky – jak jinak taky u Casualties, že? Taky vzpomněli na další NY hrdiny Ramones vály Made in N.Y.C. a taky Blitzkrieg Bopp od samotných mistrů…Nějak nemůžu objektivně posoudit zvuk – jednak jsem byl dost daleko a v uších mě zvonilo už před vstupem do sálu.

  Po skončení nemám už náladu ani čekat na bus a tak odjíždím spolu s vlakovou výpravou, doma konečně ulehám do postele (a zůstávám tam týden) a doufám v brzký návrat Casualties, abych si je mohl pořádně vychutnat…

  Henksu


  15.2.2007

  Deadline (Randall club, Blava)


  O tomto koncertě se dozvídám dva dny předem od Žuroňa (frontman skupiny Glejt) – že prej jestli s nimi nechci jet. Jelikož je to ve čtvrtek a to mě celkem vyhovuje tak píšu že jo. Moc sem od toho nečekal a v takových případech to vyjde nadmíru dobře s takovou pravidelností jako si pan Mokrý píchá H do žíly(protože jinak by nemohl říkat co říká).

  Na cestu beru kamaráda v podobě upravených švestek, ostatní se ale kamarádit nechtějí (hold práce a řízení sou svině) a tak zejména moje hlava na druhý den protestuje jako bych byl na Václaváku v ’89 a měl něco proti rudé barvě. Cesta teda probíhá relativně v klidu, kromě slv policistů kteří nás pronásledují ala „Užovka 11“ kvůli nějakému blbému přestupku a pýtajú travičku. Sami máme jenom dvě kila takže mají smůlu a na otázku „Vy ste pankeri?“ se toho taky moc odpovědět nedá.

  Do Randallu kde se akce koná dorážíme docela brzo protože kluci už vědí kde to je. Čekal sem teda něco většího, ale nakonec to moc nevadilo. Hned po příchodu mířím ke stánku s merchandisinkem abych zakoupil Deadliní singl „Hanging on the Telephone“, ale tady přichází asi jediné zklamání, když slyším z úst salesmana suché „Sold out“ …co se dá dělat slovenské koruny musím utratit za něco jiného – a taky hned jdu pro pivo.

  Nějak ani nevím co tu mělo hrát, ale na podiu už stojí nějaký pán s kytarou a brnká tam rock’n’rollové odrhovačky což s nadšením kvituji a nastrkávám se do první řady odkud už se celou dobu prakticky nehnu jako Fidel od prezidentského křesla s vyjímkou občasných návštěv nemocnic. Sory, ale kdo to byl vám neřeknu. Tak trochu mi ale připomínal Johnyho Cashe (ne vzhledem).

  Klub byl plný, ale ne nějak narvaný což bylo fajne. Všichni už byli nažhavení a já též takže sem hned po prvních akordech spustil pogo. Deadline hráli snad všechny věci od jejich druhého alba Back for more, vyjmenovávat to nemá smysl, vždyť to všichni známe. Zvuk byl taky celkem fajn teda aspoň podle mých laických uší. Deadline mohli hrát tak hodinu a půl i s přídavkem, samozřejmě se mě to zdálo krátké, ale to by bylo i kdyby hráli hodin pět.

  Myslel sem že už se i přes neustálé dožadování (nejen moje) nedočkám válu Last Night, ale nakonec jsme se dočkali po kratší přestávce – a moje punkové srdíčko zaplesalo  Hned po tom následuje Riot Squat – zkuste hádat od koho   A aby toho nebylo málo tak na závěr Sheenu    Yeahhh tohle byl závěr jako prase, slovy se to nedá ani popsat. Myslím, že se tenhle koncert zařadil mezi moje klubové Top 3 spolu s Business v HK a Guitar Gangsters v Zeline.

  Po koncertě ještě chvilku zevlujem venku před klubem, já se snažím rozdýchat to pogo a kořalku a pak už go home. Těším se do Vídně jestli to vyjde na Liz a spol a Tiger Army.

  Henksu

  Poslední komentáře
  16.02.2008 11:57:42: 4henxu:pravý, pravý, ty jsi dokonalý!!! šel jsem na rypák jak žuroň po 2 litrech zelené...
  06.02.2008 15:50:23: Henxu: No musim rict ze sem se dlouho tak nepobavil jako v tvych recenzi! "v 89. na vaclavaku" nebo ...