Organizovaná scéna

KONCERTY

Za kulturou do Rakouska

Všichni se kolem páté scházíme na zkušebně. Náš kamarád Levák vzal dodávku(6 míst), takže jsme si mohli vzít s sebou komplet aparát. Bohužel, jak už to u nás chodí(a věřím, že je to tak s většinou kapel), v 17:00 jsme nevyjeli. Johnny jel ještě do Hluku ke kamošovi pro alkohol tester, za což jsme byli rádi(hlavně řidiči).

Jak už jsem psal – dodávku řídil Levák a auto vzal Johnny. Kromě kapely s náma ještě jela Kamča, Dana a po cestě jsme nabrali Verču.

S Martinem(pořadatel a kytarista kapely The Eccos) jsme byli domluveni, že přijedeme mezi 19 a 20. hodinou. To nám bylo hned jasné, že to nemůžeme stihnout. Ještě jsme se stavovali v Hatích ve Freeportu, kde jsme nakoupili hafo chlastu – různé Whisky, vodku/50%/, meruňku, Jara měl svoji domácí Slivovici.

Do Hollabrunnu, do klubu Alter Schlachthof přijíždíme kolem půl 9. Zdravíme se s Martinem, jeho přítelkyní Tanjou a dalšíma místníma lidma. Sál je tak akorát(asi poloviční Mír. Poté se jdem mrknout na backstage a hlavně na místo, kde budeme chrápat. Musím říct, že takový backstage jsem nevidel ješte v žádném klubu u nás. Obrovské místnosti. Na spaní tam bylo nejakých 17 postelí/lehátek. Velice nás potěšila lednička plná pivJ a taky dost jídla.

Pomalu začínáme zvučit.

Na místě nebylo zrovna moc lidí – zatím jen asi 50, ale Tanja říkala, že čekají minimálně 200lidí, což slibovalo dobrou šou. My jsme byli připraveni. Alkohol tekl proudem a zelený list hořel jako gumárna v Uh. Brodě.

Začínáme hrát kolem 2200 – jako první. Lidí je v sále docela kotel. Tipl bych to na ty 2 kila minimálně. Poguje asi 5 lidí. Po písničkách veliký aplaus, což nás hodně překvapilo. Pořádné pogo se rozjelo na posledních pár písniček, což bylo překvápko(aspoň pro mě). Jedna slečna po nás chtěla, ať si sundáme všechny hadry. Pro nás to nebyl problém, ale nic takového se nedělo, protože slečna nechtěla shodit svoje svršky J

Po nás hraje ještě kapela Be Nuts, která je z německého Mnichova. Bohužel o nich nemůžu nic říct, protože jsem neslyšel ani písničku L což mě moc mrzí. Rakouští fanoušci byli super. Po koncíku jsme kecali, ale bohužel nemohli do backstage, protože tam měli prostě zákaz z důvodu nějaké krádeže na minulé akci. Jedinou výjimkou byly fanynky, které nechtěli jít pouze na panáka – tak nějak mi to bylo řečeno panem vyhazovačem.

No, kalba byla veliká. Pilo se, hulákalo. Proste afterparty, jak má být. V kolik jsem šel spát netuším. Bylo super, že mě dostal zelený list – protože jsme ráno nemuseli čekat, než někdo vystřízliví.

Po probuzení a zjišťování stavu alka v krvi jsme dospěli k následujícím závěrům – kromě Johnnyho nemohl řídit vůbec nikdo. Náš druhý řidič – Levák – měl v krvi 2,4 promile, což znamenalo, že musel řídit někdo jiný. Wilda to nemohl být taktéž, protože jeho rekordních 3,8 mluví za všeJ Studnu jsme radši ani nenechali dýchnout, protože alkohol tester by to asi neuneslJ Kamča měla kolem 2,5; Jack 2,9; Jara 0,9; Dana 1,8; zbytek si nepamatuju, ale čísla to byly velmi zajímavé..

Johnny a spol. jeli někdy kolem 1000 a my jsme museli čekat ještě pár hodin. Ve 1300jsme zjistili, že ja na tom su nejlíp(pouze 0,4promile) čili za hodku jsme mohli vyrazit.

Všichni byli nesmírně unavení a to nás ještě čekal večer koncert Havárie(kdo nevíte, tak tam hraje Víťa, Jack a Johnny) v Hodoníně.

Nedovedu si představit, že by byl každý koncik takový, jak v Hollabrunnu. To by musel být víkend alespoň o den delší.

Díky Martinovi a Tanji za pozvání, Levákovi za káru a holkám za podporu.

Už se těšíme na 15.3., kdy máme hrát společně s The Eccos(myspace.com/theeccos) v Púchově..

Piss punk, stay drunk!

Kubin

Žádné komentáře