Organizovaná scéna

....ROZHOVORY....

Friday Night Kids Production

Tak a máme tu rozhovor s touto Brněnskou organizací, která si říká Friday Night Kids a pořádá jako jedna z mála Hardcore-punkové koncerty.

Na otázky mi odpovídal zakladatel této org. Martin, čímž mu za to děkuji...
Úvodem představte vaši organizaci. 
Ahoj, takže jmenuji se Martin a s nápadem začít pořádat akce tohoto charakteru jsem přišel zhruba před 2-3ma lety, kdy se mě ozvali kamarádi z texaské kapely KRUM BUMS, abych jim udělal koncert v Brně, protože jim některý akce vypadly během jejich Evropského turné. Akce byla na poslední chvíli, ale proběhla v pohodě! Pak jsem dostal více nabídek na dělání koncertů a postupem času jsem se do toho začal zapojovat aktivně a sám kapely na turné vyhledával a pořádal je tady v Brně, kde tyhle akce hodně chyběly. Postupně mně začali pomáhat  kamarádi (Mišák, Bobr, Máša…), protože některý věci se těžko stíhají.
Jak už jsem nastínil, jeden z důvodů, proč jsem se do toho pustil je ten, že v Brně chyběly tyhle hardcore/punkový akce a navíc v nějakém pravidelnějším intervalu, aby se lidi nenudili. Za těch pár let se nám podařilo udělat akce pro kapely jako: Total chaos, Antidote, Monster Squad, Krum Bums, Davová Psychóza, Whiskey Rebels a mnoho dalších.

Co všechno obnáší pořádání koncertu, například s kapelou jako je Total Chaos a Antidote?
Pořádání koncertů obnáší velkou spoustu věcí. Ovšem taky záleží na velikosti koncertu. Musí se domluvit všechny formality jako: cena, podmínky, ubytovaní apod… Pak zarezervování klubu, propagace a organizace, kdo co bude jak dělat. Já mám na starosti komunikaci s kapelama a propagaci po netu + dělání grafiky na plakáty, zbytek lidí funguje na koncertě u kasy nebo mají na starosti přípravu jídla apod.
V pořádání koncertů pro Total Chaos nebo Antidote nebyl moc citelnej rozdíl oproti jiným kapelám. Díky tomu, že se svou kapelou (Mad pigs) jsem měl možnost lidi z těchto kapel poznat už dřív, tak to bylo absolutně v pohodě. Je dobrý říct, že kapely tohodle ražení si většinou turné nepřipravují sami, ale dělá to za ně agentura, takže veškeré podmínky se řeší přes ně.

Nebudu se ptát, kolik z koncertu obdržíš peněz, ale spíš by mě zajímalo, jestli se to finančně vyplatí? A jestli se peníze vložené do koncíků vrací pro další investice kolem pořádání?
Martin: No, myslím, že je to sinusoida. Jednou na nějaké akci něco vyděláš a pak zase proděláš na druhé, myslím, že takto funguje většina DIY pořadatelů v ČR co znám. Kdyby to bylo čistě jen prodělečný a měl bych do toho lít pořád jen svoje peníze, tak to prostě dělat nemůžu i kdybych sebevíc chtěl. Ovšem na druhou stranu, nedá se z toho žít, jak by si někdo mohl myslet. Udělat dobrej koncert stojí dost peněz a času a kolik dojde lidí je dost o náhodě a my žádnou dotaci nemáme, takže tak. I když to může znít idealisticky, děláme to čistě pro zábavu a dobrej pocit, že se tady něco děje.

Vaším místem pro pořádání je velmi často Yacht club. Já jsem ještě neměla tu možnost tam zajít, tak nám všem, kteří jsme na Yachtu nebyli pověz, proč zrovna on a taky něco o něm… (klady, zápory tohoto clubu a nějaký kontakt, protože na webu jsem našla jen jeden útržek o něm a to ještě s nefungujícími srtánkami).
Martin: Tak Yacht club má celkem pěknou tradici v pořádání Hardcore/punk akcí. Je to skvělý místo, kde se vždycky setkáš s ochotou. Kluci, kteří to tam vedou mají dost blízko k punku a tak to pro ně není žádnej problém, když má být koncert. Je to klub na okraji Brna v prostorách vysokoškolských kolejí, kde není problém s rušením nočního klidu. Kapacita je asi 250 lidí i když pamatuju akce, kde bylo přes 300. Výborný na tomto klubu je, že je dobře řešenej. V podstatě furt funguje na principu punkovýho klubu, kde je celkem nízký podium a ty jsi blízko kapele, což způsobuje daleko lepší atmosféru. Na kapelu vidíš všude, což je výhoda, oproti třeba klubu 007 v Praze.
Nevýhody jsou možná to, že to není v centru a musí se dojíždět, což zase není tak velký problém, protože, přímo od klubu jezdí autobusy do centra města. Pokud budete mít možnost, se někdy na Yacht podívat, určitě toho využijte, akce tady jsou pekelný!!!

Co považuješ za váš nejlepší/nejzdařilejší koncert a proč?
Martin: Já osobně za nejlepší koncert považuju SICK GENERATION PARTY vol. 3. Hráli tam Antidote(H), Monster Squad (USA), Gewapend Beton (H) a Mad pigs. Bylo to na Favále a bylo totálně plno, výborná atmosféra a vynikající párty. Pro mě osobně to mělo další plus a to, že jsem v ten den měl narozeniny. Vše proběhlo bez problémů, což bylo hlavní. Další koncert, kterej pro mě dost znamenal, byl koncert UNIT 21 z Texasu. To zase bylo v malé, ale stylové hospodě MUZAK. Nebyla žádná předkapela, ale kámoš a já jsme pouštěli před a po koncertě desky, což mělo úspěch, a když hráli UNIT 21, tak byla tak skvělá atmosféra, že ta hospoda málem padla. Jak můžeš vidět, akce nejsou jenom na Yachtu.

Máte za sebou dost koncertů, ale řekni, kterou kapelu by si tu rád organizoval, nějaký ten Tvůj sen?
Martin: Můj hlavní pořadatelský sen jsou DISCHARGE, BROKEN BONES, UPROAR nebo EXTERNAL MENACE na Yachtu, což nevím, jestli je úplně reálný, ale představa je to pěkná. Dál bych rád udělal koncert pro Casualties nebo Unseen, což jsou další kapely, který by si Brno zasloužilo. Ono je toho samozřejmě daleko víc, ale jsem celkem skromnej, takže moje sny se vlastně plní pořád. Jsem moc rád, za kapely, který jsme mohli dělat, protože i některé z nich byly moje sny…

Někteří to možná už tuší a přečetli si, ale přece jen řekni, na jaké pořádané kapely od Vás se můžeme těšit do budoucna?
Martin: zatím máme do konce roku nachystaný tyhle 4 akce:

11.8. – BORN TO LOSE (USA, PHANTOMS ON FIRE – Born To Lose je vynikající punk rock z Texasu. Hrají ve stylu kapel Whiskey Rebels nebo Hudson Falcons. Kapely podobnýho ražení už v Brně párkrát hráli a vždycky měli co ukázat a stálo to za to.
www.myspace.com/borntolose
www.myspace.com/phantomsonfire

28.8. se v Brně ukáží kapely, které už tady hráli a věřím, že i teď to bude stát za to. TOTAL CHAOS(US), GEWAPEND BETON (kteří všechny příjemně překvapili na poslední SICK
GENERATION PARTY vol. 2 společně s ANTIDOTE a MONSTER SQUAD) MAD PIGS a PNS.
www.myspace.com/totalchaos
www.myspace.com/embryopunx
www.myspace.com/madpigs
www.myspace.com/pnspunx

19.9. proběhne další, již čtvrtá SICK GENERATION PARTY vol. 4 – tentokrát to bude pecka. Zahrají DESTRUCT z Californie, kteří mají split s MAD PIGS, kteří taky zahrají. Bude to koncert na odstartování společné Evropské tour a bude jediný v ČR!!! Jako další budou hrát ROXOR (Ex-Hippie Killer) ze Slovenska, DEMARCHE a INTRUDERSS.
www.myspace.com/destruct
www.myspace.com/roxorraw
www.myspace.com/demarchepunx
www.myspace.com/intrudersinyourmind

11.10. -poslední akcí, kterou máme zatím v plánu bude totální bodlinatý chaos punkový večírek za přítomnosti SS-KALIERT z Německa, MALTCHICKS MOLODOI (Vídeň) a místní CLIMAX.
www.myspace.com/sskaliert
www.myspace.com/maltschicksmolodoi
www.myspace.com/climaxpunx

Všechny zmiňované akce proběhnou v brněnském YACHT CLUBu, ulice Kolejní, konečná autobusu 53.

Jaký se chystá program pro Tebe samotného o "prázdninách", budeš se zabývat koncertama, pracovat nebo se utrhneš i na nějaký Fest?
Martin: Jak už jsem řekl, hraju v kapele MAD PIGS, takže část mého volna bude patřit kapele a věcem kolem ní jako hraní koncertů, festivalů a přípravě na naše Evropské tour s DESTRUCT + dělaní nové desky. Takže svoje léto prožiju asi dost koncertně, což je asi nejlepší.

Dávám ti závěrečné slovo pro čtenáře Punkins…
Martin: Díky moc Tobě za prostor na tvém webu a zájem, vážím si toho! A čtenářům přeju příjemnou zábavu u čtení tohodle rozhovoru, pěkně prožitý léto na festivalech nebo kdekoliv kde budou a snad se někdy uvidíme u nás v Brně na nějaké akci, věřím, že nebudete litovat! Kdyby Vás zajímalo vice, tak se podívejte na naš web: www.fridaynightkids.wz.cz nebo My space: www.myspace.com/fridaynightkids


Díky moc za rozhovor a přeji mnoho dalších povedených koncertů do budoucna…

Veškeré informace o pořádaných koncertech naleznete na oficiálním webu.
Další kontakt:
MySpace.com
Kaneček
Žádné komentáře