Organizovaná scéna

....ROZHOVORY....

Rozhovor s kapelou Na Všechny 4

A máme tu další rozhovor s "rockovou" kapelou z Vacenovic.
1.    Představte se výstižně čtenářům punkins… 
  Zdravíme všechny příznivce dobré muziky. Jsme kapelka s názvem Na všechny 4 z Vacenovic. 
Hrajeme ve složení

Štefka-zpěv,
Mulen-kytára,
Zdeňa-bicí,
Easy-basa,
Vašek-zpěv,perkuse a akust. kytára
2.    Pro zpestření něco o historii kapely? Jak jste se dali vůbec dohromady?
  Historie kapely sahá docela daleko. 60% členů NV4 pochází z Rohatecké rozpadlé skupiny SHE.  NV4 začíná někdy začátkem  roku 2003 s frontmenem Mirkem Koutným, pak se přidává perkusista Vašek Křížka a nakonec jako doprovodný hlas Štefka. V tomto složení natočila kapelka své první album Alchymie. Hned po natočení alba Mirek odchází daleko za prací a frontženou kapely se stala Štefka. V roce 2006 jsme natočili druhé album s názvem Holka taková. Info pro čtenáře obě alba jsou již volně ke stažení na www.navsechny4.cz  No a v tomto složení  hrajeme doteď.   
3.    Můžete nám nějak přiblížit styl muziky, kterou hrajete ?
  Popsat náš hudební styl je dosti těžké, hrajeme totiž obtížně zaškatulkovaný rock. Je to dáno tím, že každý člen kapely do toho dává to, čím je ovlivněn a co poslouchá. Můžu říct, že jsme každý hudebně rozdílní a je to i v naší tvorbě znát, ale nejlepší je o tom nekecat, ale hrát a poslouchat. Muziku děláme hlavně proto,  že nás baví!!
4.    Trochu netradičním nástrojem ve vašem stylu hudby jsou perkuse? Obhájíte nějak jejich význam pro kapelu NV4?
  Já osobně bych neřekl netradiční nástroj. Perkuse používá docela hodně kapel v tomto stylu, ale je pravda, že pro některé zvukaře v tomto okolí je to novinka . Perkuse máme skoro od samého začátku a skvělým způsobem podporují rytmiku. Nyní je stav takový, že perkuse dáváme trošku do pozadí a částečně  je nahrazujeme samplerem.  
5.    Pro menší oddychnutí: Jaké je oblíbené jídlo a pití (alko/nealko) všech členů kapely?
  No dobré téma, už jsem si myslel, že tato otázka ani nepadne V tomto nás skvěle podporuje náš soukromý masér kapelky Bibin. Můžu všem doporučit jeho léčivé terapie a osobní Bibkuchařku A podle tohoto se naše kapelka řídí Ale rádi si odskočíme k baru na zelenou a nebo tequilu.      
6.    Máte za sebou (i před sebou) spoustu soutěží, můžete mi říct, co vás k takovému typu soutěžení vedlo a taky, která soutěž pro vás byla nejpřínosnější?
  Soutěže jsou od toho, aby skupina ukázala před (někdy odbornou) porotou co v ní je,  jak po muzikantské stránce, tak i po stránce show. Ono se to nezdá, ale teprve tady kapela pozná, jaké jsou její kvality a zároveň okusí i tvrdou konkurenci, která vůbec není malá. A taková soutěž kapele pomůže pracovat na nedostatcích.  Třeba pro naši Šefku byla nejpřínosnější soutěž Czechtalent Zlín 2006, kde se umístnila z tří set přihlášených na šesté příčce! A kapela zatím na svoji nejpřínosnější soutěž ještě čeká. Uvidíme………   
7.    Nedalo se nepovšimnout vašich klipů, mohu se zeptat, kde všude byl natočený klip „Přísahám“?
  Jasně, že můžeš Tento klip byl natočený v naší matičce Praze. Točil se v klubu XT3 a pak po všech koutech Prahy. Docela dobrá zkušenost a už se těšíme na další.

8.    Vydali jste celkem 2 alba, máte v plánu vydat něco nového?
  V září jdeme do studia a naši fanoušci se na nové CD můžou těšit před Vánocemi. 
9.    Můžeme Vás v létě očekávat na nějakém festivalu/ festivalech nebo se zaměříte spíše na relaxaci?
  Naše relaxace je hrát a ne se někde válet. Plánujeme několik letních koncertů a festivalů, něco už je potvrzené a něco se zatím plánuje. Více na - navsechny4.cz - koncerty
10.     Teď trošku bokem, pořádáte každoročně Rock Tea Party, kde a kdy se bude  R.T.P. 08 pořádat a na co se přibližně můžeme těšit?
  RTP 08 bude tradičně poslední víkend o prázdninách resp. v sobotu 30.8. Program zatím chystáme a v nejbližší době bude hotov (info na našem webu). Co zatím můžu prozradit - je se na co těšit
11.     Na závěr můžete vzkázat komukoli cokoli uznáte za vhodné… ;o)
  Co na závěr? Dalo by se toho říct spoustu, ale určitě všem přejeme spoustu pohodičky-ta je důležitá!!

Za celou kapelu zdraví Zdeňa/NV4 

Info:       
www.navsechny4.cz
bandzone.cz/navsechny4
 
Děkuji za rozhovor Kaneček
Žádné komentáře