Organizovaná scéna

....ROZHOVORY....

Rozhovor se členem kapely Mary Cocaine

   Tak a máme tu po delší odmlce menší rozhovor se členem rock hardcorové kapely Mary Cocaine a to Skuťou.
  Tuto kapelku můžeme docela často slýchávat v našem okolí, takže pro jejich fanoušky i zvědavce -> jen si počtěte...


Tak nejprve představ kapelu:

  Takže zdarec, jsme čtyřčlenná kapela z Hodonína, hrajem ve složení:
Pelda kytara+ zpěv,
Zdenál basa+ zpěv,
Skuťa kytara,
Marihuán bicí.

Co Vás váže k názvu Mary Cocaine?
  Název máme takový, protože se nám to prostě líbí...

Jaká hudba nebo jaká kapela vás inspiruje při vaší  tvorbě?  A jakou muziku posloucháte vy sami?

  Posloucháme každý trochu něco jiného a tak se to určitě odráží i v naší tvorbě. Písničky vznikají tak, že někdo z nás přinese nápad a na zkoušce to společně doděláme. Nehrajeme moc tvrdý věci, spíš nás baví melodické pohodovky.

Nejde si nepovšimnout vašeho nového videoklipu k písni „You Gotta Say“, jste s ním spokojení? Celkově tento song sbírá ohlasy, tušíte proč?
  S klipem k písničce YOU GOTTA SAY jsme celkem spokojeni, myslíme, že je to klasický živák, který má super atmosféru a podtrhuje náladu této písničky. Je to taková písnička do skoku a proto se asi lidem libí.


Klip:


Dívala jsem se, že jste nevydali ještě žádné CD (nebo se pletu?), ale za to máte některé své songy volně ke stažení… Proč tomu tak je?
  Cd jsme zatím nevydali. Postupně nahráváme písničky podle toho, jak máme čas a pak to celé vydáme. Chybí nám ještě nahrát asi čtyři věci.

Tuto zimu (07) jste často koncertovali v našem okolí. Zajímalo by mě, jak jste byli spokojení s Vánočním Rock Festem v Hodoníně a s Rockovou Maškarádou na Štěpána ve Vacenovicích? Myslím tím hlavně: nálada, lidi, pivko a taky celkovou organizaci?
  Co se týká Vánočního Rock Festu na Besedě, tak to byla super akce akorát myslím, že lidi moc nepařili. Co se týká organizace, tak se naše kapela podílela na pořádání. Další podobnou akci chystáme začátkem července.
  Na Rockovou Maškarádu ve Vackách nás pozvali NV4, kteří akci pořádali. Tady sice nebylo narváno, ale o to víc lidi pařili a nám se tam moc líbilo, byla tam super atmosféra.

Hráváte docela často v Praze, jaký je rozdíl mezi publikem v Praze a u nás na moravě?
  Když mám porovnat hraní v Praze nebo u nás na Moravě, tak musím říct, že je to trochu jiné. V Praze nás nikdo moc nezná, takže se dá říct, že to je těžší,  ale není tomu tak. Mám vždycky pocit, že jsme daleko víc uvolnění a lidi na nás reagují velmi dobře, takže nás to baví. U nás na Moravě máme všichni větší trému aspoň já to tak vnímám.

Máte oblíbený klub? Festival?
  V Praze se nám nejlíp hrálo v Retru, mají tam parádní zvuk a světla, je to fakt mazec.

Jak to vidíte s budoucností kapely? Nějaké plány nebo zatím jen sny?
  Teď máme před sebou pár koncertů v klubech a na léto nějaké menší festivaly. Jinak do budoucna nic velkého neplánujem, muziku děláme pro radost a fakt nás to baví. Takže doufám, že se brzo uvidíme pod pódiem nebo u baru.


Info:

Oficiální web kapely: http://www.marycaine.com/
Bandzone.cz: bandzone.cz/marycocaine


Z kapelu odpovídal Skuťa.


Děkuji za rozhovor a hodně štěstí do budoucna...
Kaneček
Žádné komentáře